مراقبت و سلامتی

روتین مراقبت از پوست: لایه برداری صورت با استفاده از اسکراب

اسکراب لایه بردار

روتین مراقبت از پوست: لایه برداری صورت با استفاده از اسکراب

اگر مانند ما به زیبایی صورت خود وسواس دارید و از روتین مراقبت از پوست ویژه ای پیروی می کنید، احتمالاً اهمیت استفاده منظم از اسکراب صورت را می دانید. اسکراب لایه بردار صورت ابزار عالی برای رسیدن به پوستی صاف و درخشان به شمار می رود. اسکراب لایه بردار و مکملی مناسب برای هر روتین مراقبت از پوست است. اگر از پوست ناهموار و کدر رنج می برید و صورت بسیار چرب یا خیلی خشک دارید، اسکراب لایه بردار صورت می تواند به راحتی شما را به شرایط ایده آل بازگرداند. لایه برداری پوست اثرات فوری و دراز مدتی دارد که می تواند باعث صاف تر شدن، روشن تر، شفاف تر و درخشان تر شدن پوست شما شود.

روتین مراقبت از پوست

با زیباروی(فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی اورجینال و اصل) همراه باشید تا از خواص استفاده از اسکراب ها آگاه شوید و خودتان بتوانید به کمک اسکراب پوست خود را لایه برداری کنید.

اسکراب صورت چیست و چه کاربردی دارد؟

اسکراب صورت یک محصول تخصصی مراقبت از پوست به حساب می آید و به طور ویژه برای لایه برداری از صورت استفاده می شود. فرایند لایه برداری صورت به معنای ” حذف سلول های مرده پوست از لایه های شاخی پوست و قشر بالایی پوست صورت به منظور افزایش گردش سلولی” است. هنگامی که سلول های مرده پوست بر روی سطح صورت شما تجمع کنند، می توانند باعث ایجاده لکه های پوستی و کدر شدن صورت شوند.

روتین پوستی شب

اگر بتوانید پوست خود را از شر این سلول های مرده خلاص کنید، صورت شما درخشان تر و صافت تر به نظر خواهد رسید. پوست صورت ساختاری ظریف تر نسبت به سایر قسمت های بدن دارد و از آنجایی زیبایی صورت پیوند مستقیمی با سلامت پوست شما دارد، بایستی که به مراقبت از پوست خود اهمیت زیادی دهید. لایه بردار های عمومی برای پوست سایر نقاط بدن طراحی شده اند و اگر بجای اسکراب صورت استفاده شوند، ممکن است اثرات خشنی بر روی صورت برجای بگذارند.
شرکت های بزرگ آرایشی بهداشتی، به طور کلی از دو روش متفاوت در تولید اسکراب های لایه بردار صورت استفاده می کنند: اسکراب هایی با فرمولاسیون فیزیکی ( تاثیر گذاری مکانیکی ) و لایه بردار های حاوی فرمولاسیون های شیمایی.

چقدر درباره ی تونر پوست می دانید؟

اسکراب های فیزیکی

این دسته از اسکراب ها حاوی ترکیبات ساینده (مانند گرانول ها) هستند. از ابزار های مخصوصی مانند برس های پاک کننده برای مالش فیزیکی سلول های مرده پوست استفاده می کنند. لایه بردار های فیزیکی برای پوست های خشک مناسب اند. زیرا لکه های پوست خشک را از بین می برند و بافت صورت را به طور چشمگیری بهبود می دهند.

اسکراب صورت چیست

اسکراب های شیمیایی

این لایه بردار ها معمولاً به شکل مایع، تونر و یا کرمی هستند و به کمک ترکیبات شیمیایی (مانند اسید سالسیلیک، رتینوئید ها و آنزیم ها) به درون منافظ صورت نفوظ کرده و پیوند میان سلول های مرده پوستتان را تضعیف می کنند. سپس پوست را لایه برداری می کنند تا سلول های مرده از جای خود جدا شوند. اگر از چربی زیاد پوست خود رنج می برید، استفاده از اسکراب های شیمیایی به شما توصیه می شود.

کدام اسکراب لایه بردار برای پوستم مناسب تر است؟

نحوه صحیح انتخاب لایه بردار صورت و استفاده از اسکراب ها به عواملی مهمی نظیر نوع پوست، مشکلات گریبان گیر پوست و روتین مراقبت از پوست بستگی دارد. قبل از انتخاب لایه بردار مناسب، ویژگی های پوست خود را ارزیابی کنید. اگر پوست حساسی دارید، به هیچ عنوان از اسکراب های فیزیکی و یا آن دسته از اسکراب های شیمیایی که غلظت بالایی از مواد فعال دارند را استفاده نکنید. در اینگونه موارد باید سرم لایه برداری یا یک پاک کننده با ترکیبات لایه برداری ملایم را انتخاب کنید. اگر پوست شما چرب است، می توانید به کمک لایه بردار های فیزیکی و شیمیایی به پوستی صاف و درخشان دست یابید. در هر صورت پیشنهاد زیباروی این است که قبل از خرید اسکراب صورت با یک متخصص پوست مشورت کنید. از توصیه های پزشکتان برای خرید اسکراب مناسب پوستتان استفاده کنید.

چرا باید از لوازم آرایشی اصل و با کیفیت استفاده کنیم؟

چگونه از اسکراب لایه بردار استفاده کنیم؟

اکنون که می دانید که کدام لایه بردار ها برای پوست شما مناسب تر اند. وقت آن رسیده است که یاد بگیرید چگونه به کمک اسکراب صورت خود را لایه برداری کنیم.

نحوه استفاده از اسکراب های لایه بردار فیزیکی

اگر برای اولین بار قصد خرید یک اسکراب فیزیکی را دارید، حتماً از یک لایه بردار ملایم استفاده کنید تا با اثرگذاری این محصولات آشنا شوید. این دسته از اسکراب ها سلول های مرده، چربی اضافی و دیگر ناخالصی های پوست را بدون ایجاد حالت زبری از بین می برند.

روتین پوستی چیست
به یاد داشته باشید که استفاده از لایه بردار بر روی پوست مرطوب باعث می شود که سلول های مرده پوست راحت تر جدا شوند. هرگز اسکراب فیزیکی را بر روی پوست خشک نمالید، زیرا ممکن است این عملیات باعث ایجاد حالت اصطحکاک ناراحت کننده ای بر روی صورت شما شود. حدود 2 دقیقه اسکراب را به کمک پد آرایشی یا برس مخصوص بر روی صورت خود ماساژ دهید. سپس با آب گرم بشویید و پوست خود را با سرم و مرطوب کننده آبرسانی کنید.

نحوه استفاده از اسکراب لایه بردار های شیمیایی

از آنجایی که تنوع محصولات در دسته بندی لایه بردار های شیمیایی زیاد است. نحوه ی استفاده از آنها رابطه مستقیمی به روتین مراقبت از پوست شما دارد. مثلاً اگر قصد استفاده از یک اسکراب ملایم یا یک تونر لایه بردار را دارید، می توانید به سادگی پس از انجام مراحل پاکسازی پوست خود به لایه برداری بپردازید. همیشه در برنامه مراقبت از پوست خود پس از لایه برداری از مرطوب کننده استفاده کنید.

شستشوی پوست به کمک تونر و میسلار واتر

نحوه استفاده از اسکراب لب

لب های ما درست مانند پوست صورت و دیگر نقاط بدن می توانند به طور جدی خشک و پوسته پوسته شوند. لایه بردار لب می تواند به حذف تجمیع سلول های مرده پوست کمک کند تا لب های نرم تری داشته باشید و بتوانید رژ لب را نرم تر قبل بکشید.
اگر لب هایی خشک دارید یا از پوسته پوسته شدن لب هایتان خسته شده اید، به کمک اسکراب لب، سلول های مرده را از بین ببرید. به لب هایی نرم تر دست یابید. برای انجام این کار می توانید از اسکراب های شکری استفاده کنید. کافیست تا آن را بر روی لب های مرطوب بمالید و با حرکات دایره ای ماساژ دهید. سپس به کمک دستمال مرطوب لایه بردار را پاک کنید.

تونر چیست و طرز استفاده از تونر چگونه است؟

نحوه استفاده از اسکراب بدن

برای اینکه پوست بدنتان صاف شود، نیاز است تا در هر ناحیه از بدن متفاوت عمل کنید. برای لایه برداری از نقاط حساس بدن مانند گردن و سینه ها، بهتر است از یک لایه بردار بسیار ملایم استفاده کنید و یا از اسکراب صورتتان در این نواحی بهره ببرید. اگر در نواحی پاها، آرنج ها یا ساق پا پوست خشنی دارید، ماساژ دادن اسکراب در حین حمام انتخاب مناسبی برای شماست.

اسکراب صورت برای جوش
مطمئن شوید که پوستتان به اندازه کافی مرطوب شده باشد و خیس نباشد. مقداری از اسکراب بدن را بر روی نقاط مورد نظرتان بمالید و به خوبی ماساژ دهید. برای اینکه پوست بدنتان همیشه صاف و شفاف بماند. می توانید این فرایند را چندین بار در هفته به عنوان بخشی از روتین مراقبت از پوست خود در هنگام استحمام انجام دهید. به خاطر داشته باشید که پس از استحمام از لوسیون بدن استفاده کنید تا رطوبت پوستتان حفظ شود. اگر پوست حساسی دارید، استفاده از شوینده های لایه بردار بدن یا ژل دوش را به شما پیشنهاد می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *